מקרקעין
עידן יוחאי אדרי – משרד עורכי דין, גישור ונוטריון

מקרקעין

אחת השאלות המרכזיות בתחום עריכת הדין הינה בנוגע לתפקידו של נוטריון, הדרך הנכונה ביותר לענות על שאלה זו היא להתמקד בשני תפקידים מרכזיים: הראשון, לבצע בדיקה מקצועית בנוגע לאמיתות ומקוריות של מסמך כלשהו והשנייה, לוודא ולאשר כי החתימה על המסמך הינה אמיתית וכי לא בוצע זיוף.

מתי נפנה לנוטריון?

אנו נפנה לשירותיו של נוטריון כאשר נתבקש לאמת מסמכים מסוימים מבחינת מקוריותם. מסמכים שמוגשים לבתי משפט, מוסדות לימוד אוניברסיטאיים, רשויות ממשל או רשויות של מדינה זרה כאשר נבקש אזרחות. לעיתים נתבקש להגיש מסמכים מתורגמים, כדי לאשר ולתקף אותם נפנה לנוטריון אשר יבחן את המסמך המתורגם ויאשר את התרגום ויעניק לו עם חתימתו, תוקף חוקי.

האם כל עורך דין הינו נוטריון?

כמובן שהתשובה לשאלה זו הינה שלילית, נוטריון הינו עורך דין, אזרח מדינת ישראל, עם וותק של לפחות 10 שנים בתחום עריכת הדין. על מנת לקבל את הסמכתו עליו לפנות למשרד המשפטים, שם תבחן מועמדותו על ידי ועדה מיוחדת שמתכנסת מספר פעמים בשנה.

חתימתו של נוטריון על מסמך מעניקה לו למעשה תוקף משפטי, חתימתו קבילה הן בישראל והן במדינות אחרות.

מהן סמכויותיו המרכזיות של נוטריון?

מתן תוקף לנכונות תרגום – נוטריון מוסמך לתרגם מסמך לשפה זרה, או לבחון תרגום המוגש לו ובסמכותו לאשר את נכונות התרגום.

הסכם ממון – נוטריון מוסמך לאשר כי בני זוג, טרם נישואיהם, מסכימים מרצונם החופשי לחתום על הסכם ממון.

אימות חתימה – ישנם מקרים בהם נדרש אימות בנוגע לחתימה על חוזה/מסמך כלשהו, תפקידו של נוטריון לוודא את זהות החותם ולאשר את אמיתות החתימה.

כיצד נוכל לסייע לכם בעת עסקת מקרקעין?

  • במקרה של רכישת דירה, יד שניה, נבחן את זהות המוכר ו/או הרוכש ואת הימצאותם של שעבודים או הערות אזהרה.
  • מעבר על חוזה מכר/שכירות לרבות שמירה על האינטרסים של הלקוח אותו אנו מייצגים.
  • סיוע במשא ומתן המתבצע לרכישת/מכירת הנכס.
  • משרדנו יטפל ברישום הערת אזהרה לטובת רוכש הנכס.
  • עדכון הלקוח בכל התשלומים הנוגעים לרכישת/מכירת הנכס.
  • רישום הזכויות בלשכת רישום מקרקעין, מנהל מקרקעי ישראל או חברה משכנת.

 

 

משרד עורכי דין עידן יוחאי אדרי ממליץ לכם לבחור בניסיון ובידע שאותו צברנו לאורך שנות פעילותנו, ניסיון זה יסייע לכם לגשת לכל עסקת מקרקעין עם שקט נפשי כי אתם מצויים בידיים טובות ומקצועיות שיסייעו לכם לצלוח את העסקה בצורה הטובה ביותר, ועם שמירה על האינטרסים והזכויות שלכם.

אנו מספקים חוויית שירות משפטי גם בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי, במסגרת התחדשות עירונית, בהם חשוב במיוחד להיות מיוצגים על ידי עורכי דין שידאגו לאינטרסים שלכם אל מול קבלנים ויזמים שמעוניינים להפיק את המירב כדי להשיג רווחים אישיים.

אנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ, ללא שום התחייבות, בה נספק לכם חוויית שירות משפטי ונשמח לעמוד לשרותכם בכל עת, לתיאום פגישת ייעוץ לחצו

פנו אלינו לייעוץ משפטי

עו"ד עידן יוחאי אדרי שייך לדור החדש של עו"ד בצפון, עו"ד דינמי צעיר ובעל יכולות בתחום המשפט אשר באו לידי ביטוי בפסיקות חשובות שבתחום הפלילי והתחום האזרחי.

דילוג לתוכן